PinGOin

PinGOin olarak, başta Ankara olmak üzere ülke genelindeki engelli bireylerin ve özel ihtiyaca sahip insanların sosyal mekânlara (restoran/kafe, AVM, otel, sinema vb.) güvenle gidebilmeleri için çalışıyoruz.

 

 

Websitemiz, kullanıcılara kriterlerine göre gidebilecekleri mekânları listelerken; mekânda bulunan ve bulunmayan özellikler hakkında da bilgi veriyor. Böylelikle kullanıcılarımızın olumsuz bir deneyimle karşılaşma ihtimalini azaltıyoruz.

 


Sitemize gönüllülerimizin de katkılarıyla, her geçen gün daha fazla mekân ekliyoruz. Türkiye’nin dört bir yanında mekânların erişilebilirliğini test eden gönüllülerimiz sayesinde  elde ettiğimiz erişilebilirlik bilgilerini kullanıcılarımız için web sitemizde paylaşıyoruz.

 


Bu bilgi paylaşımlarının yanında mekânların erişilebilirliklerini artırmak için çeşitli çalışmalar ve iş birlikleri yapıyor, engelli bireylerin ve özel ihtiyaca sahip kişilerin hayatını kolaylaştırmayı hedefliyoruz. Bu hedefe elbette hep birlikte, çok çalışarak ulaşacağız.

Bizimle iş birliği yapmak, gönüllümüz olmak, bağımsız ve güvenli erişime katkı sağlamak için bizimle iletişime geçmenizi bekliyoruz.

İşletmecilere Ne Gibi Çözümler Sunuyoruz?

 

Gönüllülerimizle birlikte erişilebilir mekanları bulmanın ve paylaşmanın yanında erişilebilir mekanların sayısını artırmak için neler yapıyoruz biraz da bundan bahsedelim.

 

Erişilebilirlik yüzdesi düşük mekanlara iki danışmanlık hizmeti sunuyoruz. Bunlardan birincisi mimari danışmanlık. Engelli rampası, engelli lavabosu, Braille alfabesi, bebek bakım alanları vb. gibi mekansal eksiklikleri iç mimar ekibimizle birlikte çözümlüyoruz.

 

 

İkinci hizmetimiz ise, eğitim ve farkındalık danışmanlığı. Bu kapsamda mekan çalışanlarına davranış eğitimleri veriyoruz. Erişilebilir hale getirdiğimiz mekanları görsel anlamda destekleyerek, web sitemizde paylaşarak görünürlüğünü arttırıyoruz.

 

 

Çalışmalarımız ve iş birliklerimizle, hayatı kolaylaştırmaya yönelik amacımıza ulaşmanın yanında işletmelere de müşteri profillerini artırma imkanı sunuyoruz. Her işletme, daha fazla müşteriye kendisine itibar kazandıracak bir yolla ulaşmak ister, bunu biliyoruz.


O zaman birlikte çalışmaya ne dersiniz?